ف1396-10-11رمانده یگان مراقبت اداره کل میراث فرهنگی، صنعت های دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: از تعداد اشخاص دستگیرشده، پنج نفر محلی و ساکن شهرستان کوثر و دو نفر غیربومی بوده که بعد از بازداشت تحویل مقام های قضایی گردیدند.

به گزارش کوثرخبر، علی اصلان‌زاده با اعلام این خبر بیان کرد: بدنبال عرضه گزارش مبنی بر حفاری غیر مجاز در شهرستان کوثر عوامل یگان مراقبت میراث فرهنگی شهرستان کوثر با همکاری فرماندهی نیروی انتظامی شهرستاندر منطقه حاضر گردیدند.

وی گفته بود: ماموران یگان مراقبت و نیروی انتظامی با حضور در محل مورد گزارش توانستند تعداد هفت نفر حفار را در در خلال حفاری غیر مجاز آثار باستانی در حدود روستای مشکول دستگیر کرده و از اقدام سودجویانه آنان جلوگیری کنند.

فرمانده یگان مراقبت اداره کل میراث فرهنگی، صنعت های دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: از این تعداد اشخاص دستگیرشده، پنج نفر محلی و ساکن شهرستان کوثر و دو نفر غیربومی بوده که بعد از بازداشت تحویل مقام های قضایی گردیدند.

وی با قدردانی از همکاری و مشارکت‌های مردمی در گزارش حفاری‌های غیر مجاز در استان اضافه کرد: به صورت قطع همکاری هر چه زیادتر مردم در این حوزه می‌تواند زمینه‌ساز جلوگیری از سوء استفاده و دست‌درازی به آثار تاریخی و باستانی شهرستان گردد که انتظار می‌رود همکاری مردم در این حوزه افزایش یابد.

ارسال دیدگاه