چند روز پیش خبری مبنی بر حضور «سعید حدادیان» مداح و ذاکر اهل بیت(علیهم السلام)، به همراه پسرش «محمدحسین حدادیان» در جمع مدافعان حرم در رسانه‌های ایران منتشر شد. به دنبال آن، فیلم مداحی این مداح اهل بیت(علیهم السلام) در جمع رزمندگان مدافع حرم در سوریه نیز منتشر شد که در آن ابیات معروف خود با عنوان «یاد امام و شهدا..» را دوباره می‌خواند. اینکه سعید حدادیان و پسر او نیز همچون مدافعان دیگر برای دفاع از حریم اهل بیت(علیهم السلام) راهی سوریه شده‌اند، بدیهی است اما حضور او در سوریه به عنوان یکی از مداحان معروف ایرانی که نواهایش از دوران هشت سال دفاع مقدس تا به امروز همچون بسیاری از مداحان بزرگ به نوحه‌های آشنای خانواده‌های ایرانی تبدیل شده است، موضوع قابل توجهیست.قطعاً حضور حدادیان و مجالسی که با نوحه‌های حماسی‌اش در میان رزمندگان جبهه مقاومت در سوریه اجرا می‌کند، یادآور روزهایی است که رزمندگان اسلام در جبهه‌های هشت سال جنگ تحمیلی در حسینیه‌های لشکر برای آمادگی شب عملیات، یا در پادگان دوکوهه برای آمادگی اعزام به خط مقدم عزاداری کرده و با یاد اهل بیت(علیهم السلام) روحیه جدیدی می‌گرفتند. در واقع حضور کسی همچون حدادیان در ایجاد روحیه قوی در رزمندگان مدافع حرم بسیار اثرگذار است. و قطعاً انتشار خبر حضور او و نوای حماسی که از سوریه فیلمبرداری شده و در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود همانقدر که در حامیان اهل بیت(علیهم السلام) و مدافعان نقش مثبت و اثرگذار دارد، در میان جریان‌های تکفیری و نیروهای حامی داعش که به کشتار مردم مظلوم سوریه و مسلمانان منطقه مشغولند اثر روانی منفی خواهد داشت.

حضور یک مداح از میان ده‌ها مداح مشهور ایرانی در جمع مدافعان می‌تواند نوید حضور دیگر افراد تاثیرگذار در فعالیت‌های فرهنگی در جمع مدافعان حرم سوریه باشد که با حضور خود نقش مثبتی در جهت اهداف شیعیان در تقویت خط مقاومت خواهند داشت. با در نظر گرفتن این موضوع خیلی تعجب برانگیز نیست وقتی شنیده می‌شود که سایت العربیه وابسته به خاندان آل سعود که از حامیان اصلی جریان داعش و کشتار مردم بی گناه در منطقه به دست تروریست‌های تکفیری محسوب می‌شود، شایعه کشته شدن سعید حدادیان و پسرش محمد حسین حدادیان را مطرح می‌کند.

این رسانه عربی زبان طی انتشار گزارشی با عنوان « مقتل 9 من الحرس الثوری فی سوریا» مدعی شد 9 ایرانی از جمله سعید حدادیان و پسرش محمد حسین حدادیان در درگیری‌های سوریه کشته شده‌اند. العربیه که به شکل ناشیانه‌ای برای مستند جلوه دادن این شایعات و دروغ‌ها خبر را به نقل از تسنیم روایت کرده است، مدعی شد اسامی این کشته شده‌ها به علاوه سعید و محمد حسین حدادیان به این شرح است: «سید علی شاه» از لشکر فاطمیون، «علی اصغر فولادگر»، «حسین امیدواری»، «مرتضی کریمی»، «علیرضا مرادی»، «سید عدیل حسینی» و «محمد ارجند».

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.